ANP-ja ka përgjysmuar çmimet e shërbimeve për kompanitë ajrore
ANP-ja ka përgjysmuar çmimet e shërbimeve për kompanitë ajrore
Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës (ANP) “Adem Jashari” ka bërë me dije se me nxitje të reja për ...
Ekspertët e “Mabetex”-it mbajtën ligjëratë për studentët e UBT-së
Ekspertët e “Mabetex”-it mbajtën ligjëratë për studentët e UBT-së
Përgjegjësi i Marketingut të kompanisë “Mabetex-Konstruksione Metalike”, në Ferizaj, Gëzim Mustafa, i shoqëruar edhe nga drejtori i kësaj kompanie, ...
Regjistrim më i thjeshtë i bizneseve nëpërmjet QKB-së
Regjistrim më i thjeshtë i bizneseve nëpërmjet QKB-së
“Qeveria po bën gjithë përpjekjet e mundshme për t’i lehtësuar procedurat e regjistrimit dhe çregjistrimit të bizneseve. Kjo jo vetëm nëpërmjet ...
Infrastruktura mjedisore, e rëndësishme për menaxhimin e mjedisit
Infrastruktura mjedisore, e rëndësishme për menaxhimin e mjedisit
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Ferat Shala, ka pritur të enjten në takim anëtarin e Bordit Menaxhues të Institutit IGH, d.d, ...
Moszbatimi i rekomandimeve, sfidë për ZAP-in
Moszbatimi i rekomandimeve, sfidë për ZAP-in
Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike është takuar të enjten me një delegacion nga Zyra Kombëtare e Auditimit nga shteti i Suedisë, si dhe me ...
Hoti diskutoi për politikat e reja fiskale me Shoqatën e Artarëve dhe Argjendarëve
Hoti diskutoi për politikat e reja fiskale me Shoqatën e Artarëve dhe Argjendarëve
22.02.2017 | 17:26
Ministri i Financave (MF), Avdullah Hoti, në vazhdën e diskutimeve me komunitetin e biznesit për pakon fiskale 2.0, të mërkurën është takuar me ...
“Kosova e re” drejt finalizimit, BB-ja kërkon përmbushjen e kushteve
“Kosova e re” drejt finalizimit, BB-ja kërkon përmbushjen e kushteve
22.02.2017 | 17:25
Autoritetet e Kosovës kanë thënë se e kanë përkrahjen e fuqishme të Bankës Botërore (BB) për ndërtimin e termocentralit “Kosova e re”, dhe kanë ...
Veseli: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lehtësimin e mallrave
Veseli: Marrëveshje Kosovë-Shqipëri për lehtësimin e mallrave
22.02.2017 | 15:07
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka paralajmëruar se Kosova dhe Shqipëria do të nënshkruajnë gjatë marsit një marrëveshje me të cilën do ...
Gërxhaliu: Arbitrazhi ndikon në përmirësimin e imazhit për Investitor
Gërxhaliu: Arbitrazhi ndikon në përmirësimin e imazhit për Investitor
22.02.2017 | 13:10
Tribunali i Përhershëm i Arbitrazhit të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), ka organizuar të mërkurën konferencën me temë “Ditët e Arbitrazhit të ...
Zeka takohet me drejtorin e Doganës së Kosovës
Zeka takohet me drejtorin e Doganës së Kosovës
22.02.2017 | 13:00
Drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka, është takuar me drejtorin e përgjithshëm të Doganës së Kosovës, Bahri Berishën. ...
Bajrami e Kelmendi pajtohen për vazhdimin e reformave qeveritare
Bajrami e Kelmendi pajtohen për vazhdimin e reformave qeveritare
21.02.2017 | 17:51
Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Hykmete Bajrami, ka pritur në takim zëvendëskryeministrin Ramiz Kelmendi, me të cilin ka biseduar për ...