Kusari-Lila: PDK - LDK, qeveria më joefikase që nga paslufta
Kusari-Lila: PDK - LDK, qeveria më joefikase që nga paslufta
Themeluesja e partisë Alternativa njëherësh kryetare e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka ...
Zafir Berisha: Në Prizren jemi të parët
Zafir Berisha: Në Prizren jemi të parët
Kandidati i Nismës për kryetar të Komunës së Prizrenit, Zafir Berisha, është shprehur i bindur në fitoren e tij në zgjedhjet lokale të cilat do të ...
Grabovci: PDK-ja e gatshme të shkojë në zgjedhje
Grabovci: PDK-ja e gatshme të shkojë në zgjedhje
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Adem Grabovci, ka mohuar se vizitat e zyrtarëve të kësaj partie dhe ...
Xhemajli: Konventa e PDK-së, impuls i ri për të ecur tutje
Xhemajli: Konventa e PDK-së, impuls i ri për të ecur tutje
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për çështje organizative, Bajrush Xhemajli, ka bërë me dije se në Konventën e VIII Zgjedhore të ...
Haradinaj: Serbinë e turpëruam më 24 mars ’98
Haradinaj: Serbinë e turpëruam më 24 mars ’98
Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se 24 marsi i vitit 1998 ka ...
Rashiti: Pozita dhe opozita kanë vullnet për dialog
Rashiti: Pozita dhe opozita kanë vullnet për dialog
23.03.2017 | 17:24
Drejtori ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti, i cili që një vit është duke ndërmjetësuar dialogun politik në mes pozitës dhe të opozitës, ...
Havolli: Do ta fuqizojmë rolin e Agjencisë kundrejt luftimit të korrupsionit
Havolli: Do ta fuqizojmë rolin e Agjencisë kundrejt luftimit të korrupsionit
22.03.2017 | 16:25
Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK), Shaip Havolli, ka bërë me dije se me plotësim-ndryshimin e kornizës ligjore, kësaj agjencie do t’i ...
Lekaj: Zgjedhjet e parakohshme e nxjerrin Kosovën nga amullia
Lekaj: Zgjedhjet e parakohshme e nxjerrin Kosovën nga amullia
21.03.2017 | 19:34
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, ka thënë se e vetmja mënyrë për të dalë nga kjo krizë dhe nga kjo amulli është ...
Nurellari: PDK-ja ofron alternativën më të mirë politike për Kosovën
Nurellari: PDK-ja ofron alternativën më të mirë politike për Kosovën
20.03.2017 | 15:33
Ish-këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Adri Nurellari, në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ka folur për arsyen e largimit të tij ...
Çelaj: Kandidati i PDK-së do t’i mposhtë kandidatët e tjerë
Çelaj: Kandidati i PDK-së do t’i mposhtë kandidatët e tjerë
19.03.2017 | 12:47
Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, Lirak Çelaj, ka bërë me dije se kjo parti në zgjedhjet e sivjetshme lokale do të ...
Dërguti: Për ushtrinë s’duhet lejuar asnjë kushtëzim
Dërguti: Për ushtrinë s’duhet lejuar asnjë kushtëzim
17.03.2017 | 17:26
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Aida Dërguti, ka vlerësuar se të drejtën për ta pasur ushtri nuk mund t’ia ...