Ilazi vizitoi punimet në rrugën që lidhë dy pika kufitare
Ilazi vizitoi punimet në rrugën që lidhë dy pika kufitare
Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, ka vizituar mërkurën punimet që janë duke u zhvilluar ...
Përkujtohen 14 dëshmorët e UÇK-së të rënë në Shishman të Bokës (FOTO)
Përkujtohen 14 dëshmorët e UÇK-së të rënë në Shishman të Bokës (FOTO)
Në fshatin Shishman të Bokës, komuna e Gjakovës, të mërkurën, është shënuar 18-vjetori i rënies së 14 dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. ...
Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë veterani i arsimit Hazir Morina
Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë veterani i arsimit Hazir Morina
Në moshën 84 vjeçare, ndërroi jetë veterani i arsimit, Hazir A. Morina, nga Drenoci. ...
I vihet gurthemeli i sallës së edukatës fizike në Barilevë
I vihet gurthemeli i sallës së edukatës fizike në Barilevë
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me drejtorin e Investimeve Kapitale, Hysen Durmishin, dhe drejtoreshën e Arsimit, Arbërie ...
Masakra e Belegut dhe dështimi i drejtësisë ndërkombëtare
Masakra e Belegut dhe dështimi i drejtësisë ndërkombëtare
Tetëmbëdhjetë vjet më parë, forca të shumta policore, ushtarake dhe paramilitare serbe, bënë masakër në fshatin e Belegut të Deçanit, ku ishin vrarë ...
Banorët e Hoqës së Madhe bllokojnë rrugën (Foto)
Banorët e Hoqës së Madhe bllokojnë rrugën (Foto)
29.03.2017 | 10:52
Banorët e komunës së Rahovecit kanë bllokuar rrugën në shenjt kundërshtimi për vizitën e përfaqësuesve politikë të serbëve që kanë planifikuar të ...
Në Kaçanik nderohen martirët e luftës
Në Kaçanik nderohen martirët e luftës
28.03.2017 | 22:50
Përfaqësuesit e Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Shoqatës së Invalidëve të UÇK-së dhe Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve në Kaçanik, kanë ...
Në Leshan u shënua 18-vjetori i rënies së 18 martirëve të fshatit
Në Leshan u shënua 18-vjetori i rënies së 18 martirëve të fshatit
28.03.2017 | 17:27
Më 28 mars mbushen 18 vjet qëkur forca të shumta paramilitare serbe, të ndihmuara edhe nga serbët lokalë iu vërsulën popullatës së pambrojtur ...
Zyrtarët e Gjilanit flasin për transparencën dhe llogaridhënien në Zagreb
Zyrtarët e Gjilanit flasin për transparencën dhe llogaridhënien në Zagreb
28.03.2017 | 16:56
Një delegacion i Komunës së Gjilanit, në përbërje Rexhep Kadriu, nënkryetar, Valentina Bunjaku Rexhepi, kryesuese e Kuvendit dhe Nazim Gagica, ...
Kastrioti, i vendosur në heqjen e tërësishme të mbeturinave
Kastrioti, i vendosur në heqjen e tërësishme të mbeturinave
28.03.2017 | 16:53
Komuna e Kastriotit, konkretisht Drejtoria për Mbrojtje dhe Mjedis së bashku me KEK-un, deponinë regjionale të mbeturinave si dhe me mbështetjen e ...
Përkujtohen dëshmorët Enver Duraku dhe Shefki Thaçi
Përkujtohen dëshmorët Enver Duraku dhe Shefki Thaçi
28.03.2017 | 16:51
Në bjeshkët e fshatit Doberdolan të komunës së Therandës, është shënuar 18-vjetori i rënies së dëshmorëve Enver Duraku nga fshati Krushë e Madhe i ...