Zgjedhjet në Gjermani, Merkeli kërkon mandatin e katërt
Zgjedhjet në Gjermani, Merkeli kërkon mandatin e katërt
Gjermanët votojnë sot për të zgjedhur parlamentin e ri, ndërsa kancelarja Angela Merkel kërkon ...
Sadikaj: Ndryshimi në Istog do të fillojë me qeverisjen e PDK-së
Sadikaj: Ndryshimi në Istog do të fillojë me qeverisjen e PDK-së
Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Istogut, Beqir Sadikaj, ka mbajtur takim me banorët e disa fshatrave të kësaj komune. ...
Selimi: Lëvizja Vetëvendosje! drejtë fitores në Besianë
Selimi: Lëvizja Vetëvendosje! drejtë fitores në Besianë
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje! në Kuvendin e Kosovës, Rexhep Selimi, ka thënë se kjo lëvizje është drejt fitores më 22 tetor në qytetin e Besianës. ...
Hajdar Beqa lavdëron listën e PDK-së në Gjakovë
Hajdar Beqa lavdëron listën e PDK-së në Gjakovë
Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, i cili është edhe kryetar i Degës së kësaj partie në Gjakovë, ka theksuar përmes një postimi në llogarinë e vet në ...
Dhurata Hoxha: Krenare me kryetaren e ardhshme të Mitrovicës
Dhurata Hoxha: Krenare me kryetaren e ardhshme të Mitrovicës
Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherësh edhe ministre e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka qëndruar të shtunën në ...
Pacolli: Kosova e meriton të jetë anëtare e OKB-së
Pacolli: Kosova e meriton të jetë anëtare e OKB-së
24.09.2017 | 00:18
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, të cilit ia ...
Thaçi: Shqiptarët do t’i jenë mirënjohës kancelares Merkel
Thaçi: Shqiptarët do t’i jenë mirënjohës kancelares Merkel
24.09.2017 | 00:02
Thirrja e Lëvizjes Vetëvendosje!, që qytetarët e Kosovës që jetojnë në Gjermani mos ta votojnë partinë e kancelares Angela Merkel në zgjedhjet që do ...
Pacolli kërkon nga Armenia njohjen e pasaportave të Kosovës
Pacolli kërkon nga Armenia njohjen e pasaportave të Kosovës
23.09.2017 | 21:21
Në ditën e fundit të takimeve në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, zëvendëskryeministri dhe ministri i ...
Veseli: Me Agim Aliun, Ferizaji shndërrohet në qendër të zhvillimit ekonomik
Veseli: Me Agim Aliun, Ferizaji shndërrohet në qendër të zhvillimit ekonomik
23.09.2017 | 21:18
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli sot ka vazhduar fushatën në qytetin e Ferizajt. ...
Vllahiu dhe Begolli thonë se AAK-ja e realizon atë që premton
Vllahiu dhe Begolli thonë se AAK-ja e realizon atë që premton
23.09.2017 | 21:16
Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Arbër Vllahiu dhe bartësi i listës së kësaj partie për Kuvendin Komunal të Prishtinës, Gent ...
Më 25-27 shtator në Strugë mbahet konferenca për sigurinë e Ballkanit
Më 25-27 shtator në Strugë mbahet konferenca për sigurinë e Ballkanit
23.09.2017 | 20:04
Më 25-27 shtator në Strugë mbahet Konferenca e organizuar nga Universiteti i Evropës Juglindore (UEJL), Universitetit Kolumbia (Nju Jork) dhe ...