Diku agjërimi zgjat 23 orë e pesë minuta në një ditë
Diku agjërimi zgjat 23 orë e pesë minuta në një ditë
Myslimanët që jetojnë në Rrethin Arktik po përjetojnë disa nga kushtet më të vështira për Ramazanin, ...
Ramazani: Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?
Ramazani: Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?
Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. ...
Ky është emri i bukur që po i vendoset vajzave në mbarë botën
Ky është emri i bukur që po i vendoset vajzave në mbarë botën
Ekziston një emër i vajzave që i tejkalon gjithë të tjerët në listën mbarëbotërore të emrave dhe ndoshta nuk është ai emër që prisni ju. ...
Cila nga gratë e politikanëve botëror fitoi betejën për veshjen më të mirë?
Cila nga gratë e politikanëve botëror fitoi betejën për veshjen më të mirë?
Melania Trump e cila ka 47 vjeç, nxorri në pah një triumf tjetër të stilit të saj derisa u bashkua me bashkëshortet e tjera në takimin e Samitit të ...
Ja si do dukeshin liderët e botës nëse do ishin të varfër (Video)
Ja si do dukeshin liderët e botës nëse do ishin të varfër (Video)
Ata shihen si idhuj, pasi janë të mbuluar me para, luks, pushtet dhe kanë nën kontroll gjithçka që ndodh nëpër botë, por si do të dukeshin Trump, ...
Këtë vit më shkurt do të agjërohet në Amerikën Jugore
Këtë vit më shkurt do të agjërohet në Amerikën Jugore
27.05.2017 | 11:27
Muaji i Shenjtë i Ramazanit, në të cilin myslimanët në mbarë botën agjërojnë, duke u përmbajtur nga konsumimi i ushqimit dhe pijet, ka filluar sot. ...
Leonardo DiCaprio nuk ia ndanë sytë Ritës sonë (Foto)
Leonardo DiCaprio nuk ia ndanë sytë Ritës sonë (Foto)
26.05.2017 | 22:23
Festivali i Kanës është njëra ndër ngjarjet që mbledhë rreth vetes emrat më të shquar nga bota e artit. ...
Djali i Shyhretes sot kishte maturën, ja si dukej (Foto)
Djali i Shyhretes sot kishte maturën, ja si dukej (Foto)
26.05.2017 | 22:20
Lum Salihu, djali i këngëtares Shyhrete Behluli sot kishte mbrëmjen e maturës. ...
Arsyet që shkaktojnë humbjen e kujtesës
Arsyet që shkaktojnë humbjen e kujtesës
26.05.2017 | 22:01
Të gjithëve na ndodh që në momente të caktuara të harrojmë vendin ku kemi lënë çelësat e shtëpisë, telefonin apo dhe ndonjë dokument të rëndësishëm. ...
Vdes “Mbretëresha e Kashmirit”
Vdes “Mbretëresha e Kashmirit”
26.05.2017 | 20:27
Laura Biagotti, stilistja e famshme italiane e modës, që pushtoi tregjet botërore me rrobat e saj kashmir, ka ndërroi jetë sot pas një sulmi në zemër ...
Ramazani, shtatë dobitë e agjërimit
Ramazani, shtatë dobitë e agjërimit
26.05.2017 | 19:47
Agjërimi gjatë muajit të bekuar të Ramazanit sjell më vete shumë dobi. ...