City ndëshkohet nga federata
City ndëshkohet nga federata
20.03.2017 | 21:17
Skuadra angleze Manchester City është dënuar nga federata e futbollit që ka dështuar t’i sigurojë lojtarët e vet për t’u sjellur në mënyrë të duhur gjatë ndeshjes së vikendit kundër Liverpoolit.
Kjo ndodhi gjatë një incidenti në minutën e 50-të të takimit, ku referi Michael Oliver ia dha Liverpoolit një penalti, duke e penalizuar Gael Clichyn pas një ndërhyrje në Roberto Firminon.
City dhe Liverpool kishin barazuar në atë ndeshje 1:1./Klan Kosova
List of videos