​Drenica mposhti Ferizajn, Gjilani e Flamurtari ndajnë pikët

23 shkurt 2019 | 15:06

Kanë përfunduar tri ndeshjet e para të xhiros së 19 në Ipko Superligën e Kosovës.

Pas humbjes nga Ballkani, Drenica i është kthyer fitoreve në Superligë, duke triumfuar 3-1 në shtëpi ndaj Ferizajt.

Drenica e nisi furishëm takimin, rezultati u zhbllokua në minutën e 5’ – Kreshnik Uka gjendet bukur pranë zonës dhe me një goditje të lehtë realizoi për 1-0 në portën e zbrazët.

Kurse për 2-0 dhe rezultatin e pjesës së parë, shënoi Diar Prokshi. Ai përfitoi nga një harkim i bukur nga Taulant Dajaku dhe me një goditje të saktë brenda zonës e dërgoi topin në rrjetë.
Në pjesën e dytë u shënuan edhe dy gola.

Fillimisht Qemail Elshani shënoi në minutën e 82’ për rezultatin 3-0, duke i dhënë fund çështjes së fituesit dhe krejt çka arritën mysafirët, ishte goli i nderit në minutën e 84’, i shënuar nga Genc Hamiti.

Në xhiron e 19, fitore ka marrë edhe Ballkani, që e ka fundosur KEK-un duke e mposhtur 2-0.

Blend Baftiu shënoi për rezultatin 1-0 në pjesën e parë, kurse në atë të dytë, në minutën e 57′, Borche Manevski realizoi për rezultatin përfundimtar 2-0.

Kurse në ndeshjen tjetër, mes Gjilanit dhe Flamurtarit, nuk pati fitues. Pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat për 90 minuta, portat mbetën të paprekura, duke ndarë kështu pikët në fund.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka…