​Ndizen Zjarret në Prekaz

07 mars 18:24

Një zjarr i madh i ndezur në fshatin Prekaz ka shënuar Natën e Zjarreve manifestim që mbahet çdo 7 mars.

Zjarre të ngjashme janë ndezur edhe në të gjitha vendet e Kosovës ku janë zhvilluar betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ky manifestim përmbyll Epopenë e UÇK-së që ka filluar më 5 mars për nder të rënies së komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij. (ksp)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), të mërkurën ka njoftuar për…