​Stuhia e rërës ‘gëlltit’ një qytet në Kinë (Video)

27 korrik 2021 | 15:53

Një stuhi rëre ka kaluar nëpër një qytet në veriperëndim të Kinës dhe pamjet janë mahnitëse.

Pamjet kanë treguar teksa rëra ka mbukuar qytetin e Dunhuang.

Dunhuang ndodhet buzë shkretëtirës “Gobi”, shkruan “BBC”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova A (F) arriti të fitojë medaljen e bronztë në…