𝐏𝐚𝐬 𝐡𝐮𝐦𝐛𝐣𝐞𝐬 𝐧𝐝𝐚𝐣 𝐔𝐬𝐲𝐤, 𝐓𝐲𝐬𝐨𝐧 𝐅𝐮𝐫𝐲 𝐩𝐞𝐳𝐮𝐥𝐥𝐨𝐡𝐞𝐭 𝐧𝐠𝐚 𝐛𝐨𝐤𝐬𝐢

25 maj 2024 | 13:39

Tyson Fury është pezulluar nga boksi pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk.

35-vjeçari humbi titullin e tij botëror në WBC ndaj Usyk në Riad, shkruan Marca.

Pas meçit është zbuluar se Komisioni i Boksit të Emirateve të Bashkuara Arabe i dha atij një pezullim mjekësor njëjavor, që do të thoshte se ai nuk do të lejohej të luftonte deri në këtë fundjavë.

Usyk pas meçit u desh të dërgohej në spital për shkak të frikës se ka thyer nofullën dhe të njëjtit nuk i lejohet të garojë deri më 2 qershor.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë të…