13,944 raste aktive me koronavirus në Kosovë

12 prill 08:10

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 97.996 raste nga 475.417 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.988 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 82.064 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.944.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas një jave pushim pranveror, sot do të rikthehen në…