Ajri shumë i ndotur në Prishtinë

24 nëntor 2018 | 11:01

Prishtina natën e mbrëmshme e ka pasur ajrin shumë të ndotur.

Cilësia e ajrit natën e mbrëmshme ka arritur në shkallën 181, që do të thotë ajër i pashëndetshëm për personat që jetojnë në atë zonë.

Ndryshe, me një ajër të tillë po përballet jo vetëm Prishtina por edhe qytetet përreth.

Rikujtojmë, që ajri i ndotur ndikon që shumë fëmijë të lindin me probleme mendore e fizike dhe vret 7 milionë njerëz në vit, transmeton “Klan Kosova”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas interesimit të shumë skuadrave të mëdha evropiane për mesfushorin…