Albin Kurti kandidat për kryetar të Vetëvendosjes

24 dhjetor 2017 | 01:24

Erzen Vraniqi nga Lëvizja Vetëvendosjes ka bërë me dije se Albin Kurti do të jetë kandidat për kryetar të kësaj partie.

Në një postim në profilin e vet në “Facebook”, Vraniqi ka treguar se ka nënshkruar pro kësaj kandidature.

“Si anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, nënshkrova në mbështetje të kandidaturës së Albin Kurtit për kryetar të Lëvizjes. Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm kishte miratuar sot, pas verifikimit, deklaratën e tij të kandidimit, dhe tashmë ka nisur zyrtarisht grumbullimi i nënshkrimeve”, ka shkruar Vraniqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti Daniel Serwer, studiues në Qendrën për Marrëdhënie Transatlantike në…