Ambasadori Dedaj: Shqiptarët katolikë në Maqedoni, një histori e dhimbshme

11 prill 2019 | 17:25

Ambasadori i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj, ka pritur në takim Anton Serreqin, ish-kryeredaktor i Radio Shkupit, programi në Gjuhen shqipe, veprimtarë dhe autoritet i çmuar në jetën publike në Maqedoninë e Veriut!

Në këtë takim, Dedaj ka thënë se shqiptarët katolikë në Maqedoninë e Veriut janë një histori e dhimbshme.

“Shqiptarët katolikë në Maqedoninë e Veriut, një histori e dhimbshme! Me Anton Serreqin, ish- kryeredaktor i Radio Shkupit, programi në gjuhen shqipe, veprimtar dhe autoritet i çmuar në jetën publike në Shkup dhe në Maqedoninë e Veriut! Toleranca, respektimi dhe harmonia fetare, standarde demokratike, kushtetuese, ligjore dhe mbi të gjitha njerëzore!”, ka shkruar Dedaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1553927408075557&set=a.111939432274369&type=3&theater

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Rrustem Berisha, dhe komandanti i…