Amir Prishtina nënshkruan me KEK-un

11 janar 13:05

Amir Prishtina është lojtari më i ri i klubit futbollistik nga Obiliqi, KEK-u. Klubi i Futbollit KEK-u ka vazhduar serinë e përforcimeve në afatin kalimtar dimëror, para fillimit të sezonit pranveror në Superligë. Ekipi nga Obiliqi të enjten ka zyrtarizuar edhe transferimin e pestë në këtë mini-afat.

Është djaloshi nga Vushtrria, Amir Prishtina, i cili ka nënshkruar kontratë me KEK-un. Lajmin për transferimin e Prishtinës e ka konfirmuar vetë kryetari i klubit nga Obiliqi, Besnik Mjeku. “Amir Prishtina është lojtar i ri i KEK-ut. Kemi nënshkruar marrëveshje për gjashtë muaj”, ka thënë Mjeku për “Telegrafin”. Prishtina në të kaluarën ka luajtur edhe për Trepçën dhe Vushtrrinë, aty ku ishte edhe tani së fundmi.

Lajme të sponsorizuara