Anglia barazon rezulatin ndaj Holandës

10 korrik 2024 | 21:28

Ishte një avantazh i marrë shpejt nga holandezët, mirëpo “Tre Luanët” e Gareth Southgate nuk vonuar shumë dhe kanë arritur të vendosin shpejt baraspeshën, në “Signal Iduna Park”, të Dortmund, përballë “Tulipanëve” të Ronald Koeman.

Një penallti e akorduar pas rishikimit në sistemin VAR, të një ndërhyrjeje të Denzel Dumfries ndaj Harry Kane u ekzekutua më së miri nga ky i fundit, me kapitenin e anglezëve, që tund rrjetën e Verbruggen. Rezultati shkon në 1 me 1.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është një nisje perfekte e sfidës, me “Tulipanët” e Holandës…