Arrihet marrëveshja për transferimin e Wangerit në Bayern

19 dhjetor 2017 | 14:02

Sulmuesi i Hoffenheimit, Sandro Wangner, shumë shpejt do të bëhet lojtar i Bayern Munchenit.

Drejtuesit e Bayernit mësohet se kanë arritur marrëveshje me drejtuesit e Hoffenheimit për transferimin e 30-vjeçarit të kombëtares gjermane te kampionët e Bundesligës.

Wagneri do t’i kushtojë Bayernit 12 milionë euro dhe do të firmosë një kontratë të vlefshme deri në vitin 2020.

Gjatë këtij sezoni sulmuesi 1.94 metra i gjatë është aktivizuar në 11 ndeshje në Bundesligë dhe ka realizuar 4 gola.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Vesel Makolli, ka…