Barcelona eksporton “verën blu”

19 tetor 2018 | 11:23

Pesë vjet më parë një grup studentësh të Universitetit të Barcelonës vendosën të bënin diçka për të shkundur një sektor, çdo sektor, por me preferenca për ushqimin apo pijet.

Sidoqoftë, ata zgjodhën më tradicionalen e të gjithave dhe krijuan “verën blu”, duke sjellë një risi në një industri shumë konservatore.

Ata shitën 30 mijë shishe vitin e parë dhe iu afruan numrit 500 mijë në vitin 2017.

Tani ata eksportojnë në 21 shtete, me Shtetet e Bashkuara që mbajnë vendin e parë, dhe me Francën dashamirëse të verës në të dytin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Kosovës po vazhdon sot punimet e seancës së…