Covidi në Brazil, mbi 93 mijë raste dhe 3 693 viktima

10 prill 08:46

Pandemia e Covid-19 ende regjistron shifra të larta në Brazil.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 93,317 raste të reja, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë konfirmuar 13,373,174 persona të prekur.

Ndërkohë edhe numri i viktima vijon të mbetet i lartë, me 3,693 humbje jete në 24 orë. Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 348,718 humbje jete.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Reagim ndaj presidentes Vjosa Osmani, për mospërmendje të UÇK-së në…