Dita që ndryshoi botën dhe solli luftën e re

11 shtator 11:33

Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga Libani.
Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001.
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në “Twitter” me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë.
“Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001. Për nder të atyre që humbën jetën, Presidenti Donald Trump u bën thirrje agjencive amerikane që ulin flamurin e SHBA-së në gjysëm-shtizë. #Kurrë nuk harrojmë”, ka shkruar Departamenti i Shtetit në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Platforma më atraktive në vend nuk ka të ndalur. Pas…