Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Shqipëri

25 qershor 2020 | 12:51

Një tjetër pacient nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me Covid-19, i shtruar prej një jave në gjendje të rëndë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjendja e 66-vjeçarit është përkeqësuar si pasojë e vështirësisë në frymëmarrje dhe pavarësisht frymëmarrjes së drejtuar, terapisë intensive medikamentoze dhe kujdesit të stafit mjekësor, 66-vjeçari, i cili vuante nga diabeti dhe hipertensioni, nuk ka mundur të mbijetojë.

Që nga fillimi i epidemisë, 49 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid-19, ndërsa vijon të ketë raste të rënda që po trajtohen në shërbimin infektiv.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon qytetarët të tregojnë kujdes në zbatimin e rregullave në përditshmëri dhe bizneset të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë, për të ruajtur shëndetin e qytetarëve. Inspektorati Shtetëror Shëndetësor dhe Task-Forca anti-Covid vijojnë të jenë në terren 24/7 për monitorimin dhe kontrollin e zbatimit të protokolleve të sigurisë”, thuhet në njoftimin e ministrisë

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës e Serbisë, Edita Tahiri ka…