Evertoni regjistron humbjen e parë në kampionat

25 tetor 17:07

Vjen humbja e parë në kampionat për Evertonin e Carlo Ancelottin. Ekipi nga Liverpuli u mposht 2-0 në fushën e Southampton, me të dy golat që u realizuan në pjesën e parë.

James Ward-Prowse i dhuroi avantazhin “Shenjtorëve” në minutën e 27-të, teksa tetë minuta më vonë erdhi dyfishimi me anë të Che Adams. Miqtë e mbyllën takimin me një lojtar më pak.

Lucas Digne kreu një faull të dyfishtë në minutën e 72-të dhe u largua me të kuqe. Pavarësisht humbjes, Everton e ruan kreun e Premier League me 13 pikë, por aq sa ka edhe Liverpooli i Jurgen Klopp.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka…