Formacionet zyrtare, Portugali – Uruguai

28 nëntor 19:13

Kombëtarja e Portugalisë sonte takohet me Uruguain.

Portugalia dhe Uruguai takohen me fillim nga ora 20:00, shkruan GazetaBlic Sport.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të grupit H të Kupës së Botës.

Ja formacionet zyrtare:

Portugali: Diogo Costa, João Cancelo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro, Rúben Neves, William, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, João Félix, Ronaldo.

Uruguai: Rochet; Coates, Godín, Giménez; Varela, Valverde, Bentancur, Vecino, Olivera; Cavani, Darwin Núñez.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Brazili e ka regjistruar edhe fitoren e dytë në Grupin…