Haradinaj: Qeveria e Kosovës do ta ndihmojë Shqipërinë për t’i evituar dëmet nga tërmeti

21 shtator 2019 | 18:38

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka reaguar pas tërmetit që ndodhi sot në Shqipëri.

Ai ka thënë se Kosova bashkëndjenë me të gjithë qytetarët e saj dhe me qytetarët e Shqipërisë që sot u tronditën dhe e pësuan nga tërmeti që goditi Tiranën, Durrësin dhe një pjesë të Kosovës.

“Menjëherë pas këtij lajmi, i kam shprehur shqetësimet dhe gatishmërinë tonë për të ndihmuar të gjithë të prekurit, Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Kam udhëzuar Gjenaralin e FSK-së, Rrahman Rama dhe Drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj që të vënë kontakte me homologët e tyre, për të ofruar çdo ndihmë të nevojshme. Në të njëjtën kohë, bazuar në kompetencat tona, Qeveria e vendit do ta ndihmojë Shqipërinë, me një ndihmë financiare për t’i evituar dëmet”, ka thënë Haradinaj në reagimin e tij.

“Të gjithë të lënduarve u dëshirojmë shërim të shpejt dhe për ata që pësuan do të jemi në dispozicion të plotë”, është shprehur ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester City ka shënuar fitore spektakolare ndaj Watfordit. Skuadra e…