Haradinaj: Urime Dita e Çlirimit, Suharekë!

13 qershor 2020 | 08:26

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar Suharekën për Ditën e Çlirimit.

Ai tha se dashuria e madhe për liri e dëshmorëve dhe luftëtarëve të UÇK-së, ngadhënjeu kundrejt atyre që donin të zhduknin popullin shqiptar, njofton Klan Kosova.

“U bënë njëzetenjë vite prej kur ata që mbajtën nën robëri këtë popull me dekada u larguan nga Suhareka. Gjithmonë falënderues ndaj ndihmës së aleatëve ndërkombëtarë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjithmonë në kujtim të të rënëve. Gjithmonë në kërkim të drejtësisë për viktimat e pafajshme. Urime Dita e Çlirimit, Suharekë!”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike…