Haxhiu: Prokuroria Speciale t’i sjellë para drejtësisë ata që kanë kryer krime lufte në Kosovë

13 qershor 2024 | 13:09

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka folur për adresimin e krimeve të luftës të kryer nga Serbia në Kosovë.

Haxhiu i ka bërë thirrje Prokurorisë Speciale që të sjellë para drejtësisë të gjithë ata që kanë kryer krime në vendin tonë.

“Dhe të sjellë drejtësi për viktimat”, ka thënë ajo në një konferencë për medie pas mbledhjes së qeverisë.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
AC Milan ka njoftuar se Paulo Fonseca është emëruar trajner…