I kalon kundërshtarët me top në qafë dhe shënon gol spektakolar (video)

19 prill 16:15

Në futboll shohim çdo ditë veprime të ndryshme, të cilat na lënë gojëhapur.

Futbollistët kanë aftësi të jashtëzakonshme dhe i përdorin ato për të pasur sukses.

Por, në rastin tonë, futbollisti e përdor logjikën më shumë sesa aftësinë. Në një ndeshje futsalli, lojtari i befason të gjithë duke e vendosur topin në qafë prapa dhe vrapon drejt sulmit, me kundërshtarët që nuk ia kanë idenë se si ta ndalin atë.

Dhe, kur i afrohet portës, ai e kalon topin tek këmba dhe shënon gol spektakolar, siç mund ta shihni përmes videos duke klikuar: KETU

Ky aksion aspak i zakontë i ka mahnitur të gjithë dhe do të mbetet në histori.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Milan dhe Inter do zbresin në fushë në orën 21.00,…