Identifikohet rasti i parë me “Flurona”, kombinim i gripit me COVID-19

01 janar 17:35

Izraeli ka regjistruar rastin e parë të kombinimit të gripit dhe koronavirusit, që është quajtur “Flurona”, te një grua.

Mediat lokale thanë se pacientja është një grua e re shtatzënë e cila ka shfaqur simptoma të lehta dhe e cila aktualisht është shtruar në spital.

“Ajo u diagnostikua me grip dhe koronavirus sapo mbërriti. Të dy testet dolën pozitive, edhe pasi ne kontrolluam përsëri”, tha mjeku.

Ministria izraelite e Shëndetësisë tha se ata po studionin rastin për të përcaktuar nëse kombinimi i dy infeksioneve mund të shkaktojë një sëmundje më të rëndë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nëse viti 2021 ishte vit kur bota kaloi nëpër tronditjen…