Kaçe shumë afër kalimit të Panathinaikosi

07 janar 2018 | 15:25

Ergys Kaçe mund të ndryshoj destinacion dhe të përfundoj në kryeqytetin e Greqisë, Athinë.

Mesfushori shqiptar i PAOK-ut që nuk po gjen më hapësirë në radhët e skuadrës nga Selaniku, ka marrë një ofertë nga skuadra e Panathinaikosit.

Në fakt, dy klubet kanë nisur bisedimet prej kohësh për transferimin e brazilianit Rodrigo Molento në Athinë, por gjatë ditëve të fundit në paketën e plotë të transferimeve është propozuar edhe lojtari kuqezi që e ka pranuar menjëherë ofertën, por edhe Dimitris Konstantinidis.

Aktualisht, topi është në këmbët e brazilianit i cili duhet të thotë “po” për të kompletuar transferimi e tre lojtarëve të PAOK-ut në radhët e skuadrës së gjelbër.

Për momentin palët po diskutojnë mundësinë që kartonët e të tre lojtarëve të ndahen në mënyrë të barabartë me nga 50 për qind, përcjell “SS”.

Gjithsesi, nuk përjashtohet mundësia që transferimi i Kaçes të bëhet i plotë në radhët e Panathinaikos nëse klubi kryeqytetas derdh 800 mijë euro për të tre emrat e sipërpërmendur.

Gjithsesi, edhe në rast se operacioni për brazilianin Molento nuk mbyllet, Kaçe me shumë mundësi do të zhvendoset në Athinë për të nisur një kapitull të ri në karrierën e tij.

Gjatë muajve të fundit, zërat për largimin e tij nga PAOK-u janë shtuar pasi mesfushori shqiptar nuk është prej kohësh në planet e klubit dhe një destinacion i ri do ta ndihmonte lojtarin të ri-hynte fuqishëm në orbitën e Kombëtares Shqiptare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mesfushori shqiptar i Baselit, Taulant Xhaka, ka bërë me dije…