Kampioni i boksit vritet gjatë luftimeve nga rusët

24 maj 16:35

Boksieri kampion ukrainas, Oleg Prudky, i cili ishte në forcat speciale të policisë së Ukrainës, vdiq duke mbrojtur vendin e tij, raportojnë mediet vendase.

Prudky, i cili u nda nga jeta në moshën 30-vjeçare, përfaqësoi Ukrainën si një boksier gjatë gjithë karrierës së tij.

Prudky, i cili nuk është boksier profesionist, ka fituar dy kampionate kombëtare. Një herë ai luftoi në Ligën Botërore të Boksit gjysmë-profesionist me ekipin Otamans të Ukrainës. Prudky ishte i martuar dhe kishte dy vajza.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Legjenda e skuadrës së Romës, por edhe kombëtares Italiane, Francesco…