Kiesslingi: Testet fizike mi kalonte gruaja ime

07 dhjetor 2018 | 16:01

Stefan Kiessling u pensionua nga futbolli profesionist në fund të sezoni të kaluar. 34-vjeçari e kuptoi se trupi i tij nuk mund të përballonte më intensitetin e ndeshjeve të Bundesligës dhe vendosi ta mbyllte njëherë e përgjithmonë.

Në një intervistë për “Sport Bild”, ish-sulmuesi i Bayer Levekusen zbuloi se gjatë të gjithë karrierës së tij kishte qenë lojtari më dembel në skuadër. Një prej historive më interesante ishte se si kishte përdorur gruan e tij për t’u shmangur stërvitjes së diferencuar.

“Para se të fillonim fazën përgatitore gjatë verës, përgatitësi atletik na bënte disa kontrolle fizike me anë të një jeleku me çip që na maste rrahjet e zemrës. Sa më të këqija të ishin rezultatet, aq më i intensiv do të ishte programi që do t’i nënshtrohesha gjatë muajve të ardhshëm. Për të shmangur këtë, jelekun ia vesha gruas sime, që është një vrapuese shumë e mirë. Testet ishin të shkëlqyera dhe nuk bërë stërvitje shtesë. Përherë kam qenë futbollisti dembel, rrallë kam shkuar në palestër, ndërsa në stërvitje leja gjithmonë disa ushtrime pa bërë”, ka thënë Kiessling.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Rrustem Berisha,…