Kjo është lista përfundimtare e Anglisë për Kupën e Botës

16 maj 15:43

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate e ka publikuar listën përfundimtare me 23 futbollistë që do të udhëtojë për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Mungesat që vërehen janë ajo e yllit të Arsenalit, Jack Wilshere,  por edhe ajo e ish-portierit të parë të Anglisë, Joe Hart. Mungojnë edhe Adam Llallana dhe Ryan Bertrand.

Lista e futbollistëve

Portierë: Jack Butland, Jordan Pickford, Nick Pope.

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Gary Cahill, Fabian Delph, Phil Jones, Harry Maguire, Danny Rose, John Stones, Kieran Trippier, Kyle Walker, Ashley Young.

Mesfushorë: Dele Alli, Eric Dier, Jordan Henderson, Jesse Lingard, Ruben Loftus-Cheek.

Sulmues: Harry Kane, Marcus Rashford, Raheem Sterling, Jamie Vardy, Danny Welbeck.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryesuesi i Asamblesë së Përgjithshme të Byrosë Kosovare të Sigurimeve,…