Kjo është paga e trajnerit të Kroacisë

12 korrik 2018 | 16:09

Kroacia ka arritur një sukses historik duke u kualifikuar për herë të parë në finale të Kupës së Botës, por ajo që bie në sy është paga jo e lartë e trajnerit Zlatko Daliq.

Trajneri në fjalë është i 22 në këtë pikë ndër 32 trajnerët e evenimentit me një pagë 550 mijë euro që është sa 1/4 e asaj të Southgate dhe 7 herë më e ulët se paga e trajnerit të Francës, Didier Deschamps.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e futbollistit Arthur Melo nga Gremio…