Kolni mposhti Leverkusenin, shton gjasat për mbijetesë

18 mars 2018 | 17:26

Skuadra e Kolnit ka realizuar një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen ndaj Bayer Leverkusen (2-0).

Pas kësaj fitore, Koni i ka shtuar gjasat për mbijetesë për faktin se tash ka 20 pikë dhe është vetëm pesë pikë larg Wolfsburgut që renditet në pozitën e pesëmbëdhjetë.

Golat e fitores për ish-skuadrën e Mërgim Mavrajt i kanë realizuar Yuya Osako (9) dhe Simon Zoller (69), kurse mysafirët nga minuta e 33-të luajtën pa një futbollistë, pasi me karton të kuq u ndëshkua Lucas Alario.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka njoftuar se forcat…