Komisioni për Legjislacion mbështet Projektligjin për buxhetin

30 janar 15:18

Me 7 vota për dhe 3 abstenime, anëtarët e Komisionit për Legjislacion e kanë mbështetur Projektligjin për buxhetin e vitit 2019.

Përveç deputetëve të koalicionit qeveritar, ky projektligj është mbështetur edhe nga anëtari i PSD-së në këtë komision, Frashër Krasniqi, ndërsa kanë abstenuar Arben Gashi e Korab Sejdiu nga LDK-ja dhe Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi i Republikës së Kosovës ka ratifikuar disa marrëveshje ndërkombëtare.…