Kompani nga Kosova pjesë e panairit në Zvicër (Foto)

17 janar 23:02

Në Basel të Zvicrës po mbahet Panairi Swissbau i prodhuesve te drurit, ku suksesshëm po prezantojnë produkte mjaftë cilësore edhe kompanitë prodhuese nga Kosova.

Përfaqësuesja e Ambasadës se Kosovës në Zvicër, Fatmire Musliu, është shprehur e kënaqur me arritjet e prodhuesve Kosovarë dhe prezantimin dinjitoz te produkteve shumë cilësore që po prezantohen në këtë panair.

Shtatë kompani kosovare kanë ekspozuar në këtë panair dyer dhe panele ndarese të lëvizshme, dhe produkte tjera nga druri.

 

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona ka humbur derbin lokal në ndeshjen e parë çerekfinale…