Ky është grupi i Kosovës për “Euro 2020”

02 dhjetor 12:46

Shorti e ka përcaktuar Përfaqësuesen e Kosovës në Grupin A për kualifikimet në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Kundërshtarë të “Dardanëve” janë Anglia, Çekia, Bullgaria dhe Mali i Zi.

Skuadra përfaqësuese që drejtohet nga përzgjedhësi Bernard Challandes, e ka edhe një tjetër mundësi për tu kualifikuar në Kampionatin Evropian, pasi është dal e para në grup në Ligën e Kombeve dhe me dy fitore të tjera do të kualifikohet.

Grupi A

Anglia
Çekia
Bullgaria
Mali i Zi
Kosova

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shorti e ka përcaktuar Kombëtaren e Shqipërisë në Grupin H…