Libri i Avni Deharit bën bashkë Vetëvendosjen

15 janar 2018 | 12:51

Në kuadër të nismës së Vitit të Skënderbeut, në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, forumi i krijuesve të artit të Prishtinës, ka promovuar triologjinë e Avni Deharit “Gjergjat në drita përkrenaresh”, përkatësisht romanet “Dragoi”, “Udhëkryqi” dhe “Flakadanët e lirisë”.

Në këtë promovim kanë marrë pjesë edhe deputetët e aktivistët e Vetëvendosjes.

Problemet e brendshme që janë shfaqur së fundmi në këtë parti nuk i ndaluan Albin Kurtin, Dardan Molliqajn, Fisnik Ismailin, Xhelal Sveçlën, Glauk Konjufcën e të tjerë që të bashkohen në promovimin e librit të Avni Deharit, babait të aktivistit të ndjerë të Vetëvendosjes, Astrit Deharit.

Autori i librit, Dehari ka thënë që këtë trilogji ua kushton djemve të tij, Arbnor dhe Astrit Dehari të cilët sipas tij vdiqën në rrethana të errëta. KK

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ylli portugez, Cristiano Ronaldo po kërkon të largohet nga Reali…