Limaj uron ditën e çlirimit të Malishevës

16 qershor 2020 | 14:33

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ua ka uruar qytetarëve të komunës së Malishevës Ditën e Çlirimit.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se këtë ditë me krenari kujton më meritorët për çlirimin e Malishevës dhe Kosovës, dëshmorët e kombit!

Postimi i plotë i Limajt:

Të gjithë bashkëvendësve të mi të komunës së Malishevës ua uroj 16 qershorin- Ditën e Çlirimit dhe Ditën e Dëshmorëve.

Në këtë ditë të shënuar kujtojmë̈ me krenari më meritorët për çlirimin e Malishevës dhe Kosovës, dëshmorët e kombit!

Flijimi i tyre për lirinë e Kosovës mbetet udhërrëfyesi ynë për të punuar edhe më shumë për ta forcuar shtetin e Kosovës.

Urime Dita e Çlirimit, Malishevë!

(M.K / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komuna e Malishevës, me disa aktivitete të kufizuara, sot ka…