Mahmuti: LPK ka funksionuar në mënyrën më demokratike të mundshme, askush nuk frikësohej për të folur

18 maj 21:18

Ish-përfaqësuesi politik i UÇK’së, Bardhyl Mahmuti në emisionin Pressing në T7, tha se kishte demokraci në Lëvizjen Popullore për Republikën e Kosovës. Theksoi se askush s’ka pasur frikë për të thënë atë që mendonte.

“LPK i ka pasur strukturat e veta udhëheqëse, ka pasur Kryesinë, sekretarin, kryetarin, ka pasur nënkryetarët e vetë.

Ka pasur Këshillin e Përgjithshëm si organ udhëheqës i Lëvizjes ndërmjet dy mbledhjeve të përgjithshme”, tha Mahmuti.

“Është një karakteristikë. Mund të ketë përshtypje në bazë të thashethemeve por Lëvizja Popullore e Kosovës është forca politike që ka funksionuar në mënyrën më demokratike të mundshme.

A ty ka pasur guxim intelektual dhe liri të atillë ku asnjëri s’ka pasur frikë të shpreh mendimin e vetë”, shtoi ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Armando Broja do të rikthehet tek Chelsea në sezonin e…