Mbi 15 mijë e 500 raste aktive me Covid në Kosovë

01 dhjetor 15:15

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë edhe 13 mijë e 505 raste aktive me Covid-19.

“Numri total i rasteve pozitive është 40 117 raste nga 145 363 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1 026 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 585 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25 586 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13 505”, ka njoftuar IKShPK-ja, njofton “Epoka e re”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar…