Më 13 korrik përkujtohen dëshmorët e kombit Rexhë dhe Arton Qorraj

09 korrik 18:03

Më 13 korrik (e shtunë) në Kompleksin Memorial në Gllogjan, në orën 11:00 do të bëhen homazhe në nderim të dëshmorëve të kombit Rexhë (Sadik) Qorraj dhe Arton (Nezir) Qorraj.

Po ashtu, në orën 11:30 do të bëhen homazhe edhe te përmendorja e dëshmorëve të Carrabregut të Ultë, te Shkolla Fillore “Lidhja e Prizrenit”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe zyrtari i lartë…