Ministri Gashi konfirmon mbështetjen për sport

12 shkurt 15:19

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi më rastin e hapjes zyrtare të Festivalit Olimpik “PyeongChang 2018” dhe Panairit të Sportit 2018, ka shprehur kënaqësinë që shumë sportistë të Kosovës janë pjesë e rëndësishme e shumë garave ndërkombëtare, e sidomos LOD PyeongChang 2018.

“Në emër të MKRS konfirmoj mbështetjen e fuqishme, por në të njëjtën kohë edhe për federatat dhe KOK-un për organizimet e shumta që po i bënë”, ka thënë Gashi, duke mos harruar edhe Rregulloren për Kategorizimin e Sporteve, si një gjë shumë të mirë për avancimin e sportit.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se komuna të…