Në Londër festohet 16-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, i pranishëm edhe Kurti

24 shkurt 2024 | 20:08

Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Ilir Kapiti, ka bërë të ditur se mbrëmë bashkë me kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, e të pranishëm të tjerë e kanë festuar 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

“Mbrëmë festuam Pavarësinë e Republikës së Kosovës në Londër. U kënaqëm dhe u frymëzuam nga fjalimi i kryeministrit Albin Kurti”, ka shkruar Kapiti.

“Energjia dhe pasioni në sallë ishin të dukshme teksa reflektonim në rrugëtimin e Kosovës dhe popullit të saj”, përfundoi ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përveç angazhimeve të përditshme rutinore në Qendrën Kryesore të Mjekësisë…