Parashikimi i motit për nesër

09 janar 20:39

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHKM), njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore dhe që pritet të ngritën temperaturat.

“Në fushat barike do të ketë rënje të theksuar, por që vlerat termike do të ngritën ndjeshëm, krahasuar me gjendjen e fundit që kishim. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn,…