Përfundon miqësorja Llapi-Ballkani

04 shkurt 16:10

Dy skuadrat e IPKO Superligës së Kosovës në futboll, Llapi dhe Ballkani kanë luajtur baras në miqësoren e zhvilluar sot në Podujevë (1-1).

Pjesa e parë e kësaj ndeshje u mbyll me rezultat 0-0, kurse në minutën e 64-të, Llapi kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Behar Maliqi, i cili u tregua i saktë nga penalltia. Rezultatin e barazoi Bleon Sekiraqa në minutat shtesë, duke mos lejuar humbjen e kampionëve vjeshtor të elitës së futbollit të Kosovës.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Udhëheqësi autoritar i Turkmenistanit, Gurbanguly Berdymukhammedov, ka urdhëruar qeverinë e…