Po luanin bixhoz, arrestohen shtatë persona në Gjakovë, paratë u mbesin në tavolinë

10 nëntor 08:40

Policia e Kosovës në Gjakovë ka treguar se përmes rrugëve operative dhe hetimore kishte pranuar informatë se në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Gjakovë ishin duke u zhvilluar lojëra të fatit (bixhoz i paligjshëm).

Më 9 nëntor rreth orës 19:00, në koordinim me Prokurorin e Shtetit, Policia ka realizuar kontroll në lokalin ku dyshohej se ishte duke u zhvilluar dhe organizuar bixhoz i paligjshëm.

Gjatë kontrollit në atë lokacion janë hasur dhe arrestuar shtatë persona të cilët ishin duke luajtur lojën e fatit të ashtuquajtur “Barbut”.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari me inicialet P. P., i lindur në vitin 1963, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili dyshohet se ishte organizatori i lojës dhe pronari i lokalit është ndaluar në mbajtje për 48 orë, ndërsa të dyshuarit e tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë mbetet e përkushtuar në realizimin e detyrave dhe përgjegjësive të saj në interes të ruajtjes së rendit dhe sigurisë publike”, thuhet në njoftim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka nënshkruar një dekret për krijimin…