Pritet dinamikë e re rreth çështjes së demarkacionit

06 janar 07:27

Presidenti i vendit dhe partnerët e koalicionit qeverisës kanë bërë thirrje për arritjen e një konsensusi për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Ata kanë bërë me dije se muaji janar do të sjellë një dinamikë të re të trajtimit të kësaj çështje.

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë për “Epokën e re” se tani ka një situatë të re për demarkacionin dhe se numri i deputetëve që do të votojnë pro variantit aktual është rritur.

Edhe zëvendëskryeministri tjetër, Fatmir Limaj, ka deklaruar për gazetën se pret që këtë muaj çështja e demarkacionit të mbyllet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është…