PSG-ja e fiton pjesën e parë ndaj Bayernit

07 prill 21:50

45 minutëshi i parë mes Bayern Munich dhe PSG është mbyllur me rezultat 1-2.

Vetëm pas 3 minutave Kylian Mbappe hapi serinë e golave në pjesën e parë, duke shënuar pas asistimit të Neymar.

Marquinhos 28′ shënoi për të dyfishuar epërsinë e klubit nga kryeqyteti i Francës.

Në anën tjetër, Choup Moting realizoi golin e vetëm në këtë pjesë të parë për ‘Bavarezët’ dhe i mbushi ata me shpresë për pjesën e dytë.

Në ndeshjen tjetër Chelsea është duke fituar pas pjesës së parë ndaj Portos (0-1).

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka shkarkuar sot nga detyra,…