Putini tregon dy zgjedhje që ka përpara vetes bota

27 tetor 19:08

Presidenti rus, Vladimir Putin e filloi fjalimin duke thënë se “nuk ka unitet” në Perëndim.

Ai tha se kishte pasur “disa hapa drejt përshkallëzimit” në muajt e fundit, raporton skynews.

“Ata po nxisin luftën në Ukrainë, duke përshkallëzuar provokimet rreth Tajvanit, duke destabilizuar tregjet botërore të ushqimit dhe energjisë”, shtoi ai.

“Sa i përket të fundit, nuk ishte e qëllimshme, nuk kemi dyshime për këtë, ishte për shkak të gabimeve të sistemit”, tha i pari i shtetit rus.

“Kjo lojë është e rrezikshme, vdekjeprurëse, e pistë”, tha Putin për atë që ai e quajti lojën e Perëndimit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj…